Categories
10 rád, ako na fotenie v ateliéri s deťmi
Chystáte na fotenie s deťmi v ateliéri? Mám pre vás 10 overených rád, ako to zvládnuť s čo najlepším výsledkom.
- 1. Nikdy nechoďte na fotenie hladní. Ak máte ísť po fotení napríklad na oslavu a nechcete tam prísť najedení, radšej si vyberte iný termín.
- 2. Ak je to možné, deti oblečte do toho, v čom ich budeme fotiť, aby sa hneď na úvod nemuseli prezliekať. Ak je zima, radšej im oblečte ešte niečo navrch, čo sa dá ľahko a rýchlo vyzliecť.
- 3. Nezabudnite aj na topánky, hlavne v zime. Je pekné fotiť deti aj na boso, ale nehodí sa to ku každému oblečeniu. Topánky by mali byť čisté rovnako ako oblečenie.
- 4. V prípade menších detí zoberte aj obľúbenú hračku, cumlík, a niečo na pitie.
- 5. Ak má dieťa nejaké záľuby, koníčky, obľúbenú činnosť, či robí nejaký šport, hrá na hudobný nástroj, bude pekné to zachytiť na fotkách.
- 6. Nestresujte sa, či sa fotky podaria, či deti nebudú plakať, alebo sa báť. Deti veľmi citlivo reagujú na vašu náladu a váš stres sa okamžite prenesie aj na nich. Fotila som už veľa detí a mnohé z nich sa najprv zľakli, alebo sa vôbec fotiť nechceli, ale vždy sme to nejako zvládli a nakoniec ani nechceli ísť domov.
- 7. Umyť tvár a hlavne pusu je vhodné ešte pred príchodom do ateliéru . V novom prostredí by sa mali už od príchodu cítiť príjemne a umývanie by ich vyrušilo.
- 8. Deti prosím nekrémovať, ak to nie je nutné. Krém vyrobí nežiadúce odlesky, prípadne začervenanie, a na fotkách to nepôsobí dobre.
- 9. Ak si nájdete trochu času a napíšete mi ešte pred fotografovaním e-mail s pár slovami o vašom dieťati / deťoch, rozhodne to pomôže. Ako sa volajú, čo majú radi, či sú skôr opatrné alebo zvedavé na všetko.
- 10. S deťmi nemusíte dopredu nacvičovať, ako sa majú usmievať či pózovať. Na tých úsmevoch to zvyčajne vidieť a ťažko sa potom docieli normálny prirodzený úsmev.
- Ďalšie ukážky mojich fotiek si môžete pozrieť v albumoch:
- Fotografovanie detí a rodiny